Large_imgp5197

Izvještaj s domaće utakmice protiv NK Travno/Report from the home game against FC Travno

NK Zagreb 041 je 03.10 na domaćem terenu protiv NK Travno upisao pobjedu od 2:0 te time u 5 kola dosegao 10 bodova. / FC Zagreb 041 has won 2:0 against Travno at home and reached 10 points in 5 games.

Kiša je padala gotovo cijeli dan no ipak se tik prije samu utakmicu vrijeme razvedrilo, a pokazalo nam se i sunce. Taman na vrijeme da opet napunimo obje tribinice stadiona na granici Dugava i Hrelića.

Utakmica je počela na vrijeme, dok se roštilj palio, a gulaš je već bio napola gotov. Jedini rezultat koji je Zagrebu igrao bila je pobjeda. Ipak protivnik se nije tako lako dao. Iako je Zvonimir Knežević u još jednom od svojih proboja s lijevog boka već u 8. minuti zabio svoj drugi gol u sezoni, Zagreb se s Travnom dosta pomučio. Naime Travno je taman prije utakmice dobio novog golmana, koji im je ipak garantirao da neće svaka lopta koje je upućena u okvir završiti u mreži. Isti golman je nekoliko puta vadio odlične udarce iz slobodnjaka i iz igre, a i opetovano smo više puta gađali prečke i stative. Lopta nikako da uđe, za drugi gol i sigurniji nastavak utakmice. Čak je u jednom trenutku s lijeve na desnu lopta hodala po protivničkom petercu, pa onda isto tako i s desna na lijevu u istome napadu. Protivnik je ipak bio ohrabren svojim uspješnim defenzivnim zadatcima krenuo prema naprijed pa je sredina utakmica bila ujednačena, a umalo su i zbog pogreške naše obrane uspjeli zabiti. Ipak njihov napadač se uspio spetljati u presudnom trenutku.

Skroz pred kraju utakmice ipak Bijeli su uspjeli postići zgoditak, i to nakon tri obrane zaredom odličnog protivničkog golmana lopta dolazi do debitanta Matea Čosića koji posprema loptu u gol. Igrala se 80. minuta, a gol je značio i rješavanje utakmice za olakšanje momčadi i na tribinama.

Slavlje se nastavilo uz već spomenuti gulaš, roštilj, pjesmu sve do nedjeljnih sitnih sati.

U sljedećim utakmicama Zagrebaše očekuju prave provjere, prvo gostovanje kod NK Čeha u Češkoj, zaim Mala Mlaka kod kuće, teo onda stadionski derbi protiv prvoplasiranog Zelengaja.

-----------------------------------

It was raining the whole day but the weather changed just before the game. Just in time to fill two small stands at the border between Dugave and Hrelić

The game started on time while the barbecue was being lit and the stew halfway done. The only possible outcome of the match was victory. But the opponent did not give in easily. Although Zvonimir Knežević scored in the 8th minute in one of his runs on the left flank, Zagreb had a tough time with Travno. Just before this game Travno signed a new goalkeeper who guaranteed that not every shot would be a goal. He saved a few great shots both from play and from free kicks, and we have hit a few bars and crossbars. The goal that would bring a peaceful end of the game just didn't come. At one point the ball was traveling parallel to goal from one side to the other and back at the same chance. The opponent, encouraged by good defending came at us so the game was even, and a mistake from our defense almost led to their goal. Their attacker fumbled the ball at the last moment.

At the end of the match Whites managed to score – after the opponent's keeper parried the ball three times it fell to Zagreb's debutant Mateo Čosić who scores. It was the 80th minute and it meant a great relief both on the pitch and on the stands.

Celebration continued with the stew and barbecue until early morning hours.

Next few games are quite challenging for Zagreb – away game at FC Čehi, then home game against Mala Mlaka and a stadium-derby against first-placed Zelengaj.