Large_dscn5927

Izvještaj s ligaškog gostovanja kod Omladinca

NK Zagreb 041 je u 4. kolu 3. ZNL na gostovanju kod Omladinca odnio sva tri boda.

Po oblačnom vremenu i pred bučnim gostujućim navijačima Bijeli su za prve stranice povijesti kluba upisali prvu gostujuću pobjedu. Prema statistici apsolutno zasluženo, iako je i domaćin imao što za pokazati. Utakmicu smo počeli jako, s visokim pritiskom na protivnika. Nažalost mreža se nije zatresla, ali smo nekoliko puta gađali okvir vrata. Krpan i Skendrović ipak nisu uspijeli iskoristiti svoju visinu. Zatim sredinom poluvremena pomalo stišavanje pritiska i odmah stiže šok. Vlahović kao zadnji igrač ruši protivničkog napadača i dobiva direktni crveni karton. Tako u 36. minuti ostajemo bez kapetana, i uspješno se branimo do poluvremena. Već u 50. minuti i domaćin ostaje bez svog stopera iz istog razloga. Brojčano stanje obije momčadi se poravnalo i Zagreb ponovno stišće pa i Kyaligonza pogađa stativu. Ubrzo slijedi probijanje lijevog boka i Zvonimir Knežević pogađa za 0:1. Igrala se 58. minuta. Domaćin je pak nakon lošeg čišćenja u 65. minuti došao do poravnanja. Poslije zbog umora utakmica se pomalo stišavavala kao da su svi zadovoljni s rezultatom. Na samom kraju utakmice u 90+ minuti sa 30 metara naš Ivan Išgum pogađa golčinu za erupciju oduševljenja među igračima, i navijačima koji su svojski i zajednički proslavili gol. Gol koji je san svakog igrača. Ponovili smo proslavu kao i poslije zadnje utakmice pa smo i ovoga puta zajedno s navijačima izrošitljali u kasne nedjeljne sate.

Sljedeću utakmicu igramo kod kuće protiv Travnog u subotu u 16h.