Large_44

Izvještaj s ligaškog gostovanja u Kašini

Nogometni klub Zagreb 041, 20.09.2015. na gostovanju kod NK Kašine odigrao je 1:1.

Ukratko, Kašina vani nam je loše iskustvo. Razloga preko nekoliko. Prvi je katastrofalno stanje terena, baruština, pijesak i rupe. Kompletni teren je toliko loš da se po njemu ne može normalno voditi lopta. Velika prednost za domaćina jer mi do sad nikada nismo igrali u ovakvim uvjetima.

Zagreb je u igru ušao jako čvrsto i staloženo, vrlo odgovorno, i u obrani jako organizirano. Došli smo se nadigravati. Domaćin na ovakav Zagreb nije imao odgovora, i osjetilo se lagano podcjenjivanje naše momčadi. Ipak zbog loše postavljenog povratnika na gol Krešimira Blaževića, dobivamo gol iz slobodnog udarca s nekih dvadesetak metara u 14. minuti. Strijelac kapetan protivničke momčadi Kučiš Vuković. Bijeli se nimalo nisu smeli, već su nastavili sa dobom igrom. Poslije izvedenog kornera prvi strijelac kluba Borjan Pačak pogađa za 1:1 u 41. minuti za slavlje na tribinama.

Moramo spomenuti ne korektno ponašanje protivničke momčadi prema sucima uz gomilu psovki i drugog nesportskog vokabulara i s napadnim unošenjem u glavnog suca utakmice. Ipak nekako smo u trenutku mislili da to neće utjecati na suđenje. U drugom poluvremenu Bijeli su još više stisnuli i krenuli su na pobjedu. Ubrzo je lopta ponovno u mreži domaćina, poslije prilike kada se lopta kotrljala i odskakala na metar od gol linije, no naš igrač koji je gol pogodio Goran Podrepšak priznaje da je gol postigao rukom, pa je gol poništen. Zbog tog fer playa dobio je i pohvalu delegata.

Još jednom pogađaju Bijeli i još jednom im se gol poništava. Protivnički golman loše istrčava te ga lopta preskače. U doskoku je krivo stao na nogu, a lopta dolazi do Vicenta Kyaligonze koji preko svih lobom pogađa gol. Makar niti jedan igrač Zagreba nije bio u blizini golmana, na reakciju pomoćnog suca, gol se poništava zbog prekršaja na golmanu. Nevjerojatna pogreška sudaca pa je i službeni stav kluba da smo u ovoj utakmici oštećeni. Koliko god delegat poslije u zapisniku napisao da je suđenje bio korektno, smatramo da je napadno ponašanje protivničke momčadi utjecalo na konačno suđenje i da suci nisu bili dorasli zadatku.

Navijači našega kluba također su pohvaljeni od strane delegata za: "glasno, ali fer i korektno navijanje".

Sljedeću utakmicu igramo na gostovanju u Odranskom Obrežu, gdje igramo protiv lokalnog NK Omladinca.