Large_dscn7490

IZVJEŠTAJ S UTAKMICE NK ZAGREB 041 - NK ČEHI

Odigrano 14. kolo 3. ZNL.

U subotu je po lijepom i sunčanom vremenu odigran derbi 3. ZNLNK Zagreb 041 je ugostio prvoplasiranu momčad ove lige NK Čehi. Gosti su od prve sekunde dali do znanja da su ovdje došli po pobjedu i primicanje osvajanju prvenstva. Utakmica je od samog početka bila tvrda, gosti su u polukontrama i kontrama pokušavali iznenaditi obranu domaćih, ali Zagreb 041 u početku igra vrlo smireno i ne dopušta gostima da ozbiljnije zaprijete.

Nakon dvije polušanse domaćeg napadača Arbutine, u 21. minuti se u jednoj gužvi pred golom Čeha odlično snalazi Borjan Pačak i zabija gol za vodstvo Zagreba 1:0. Nakon vodstva Zagreba gosti ne odustaju od svoje igre i već u 26. minuti Nikolić izlazi sam pred golmana zbog greške domaćeg stopera i poravnava rezultat na 1:1. Do kraja prvog poluvremena se i dalje igralo čvrsto, gosti jednom čvrstom i grubom igrom ne dozvoljavaju Zagrebu da dođe do gola. Jedan odličan udarac je imao i gostujući igrač Samardžić sa 20-tak metara pod samu vratnicu, ali istaknuo se odličnom intervencijom domaći vratar Krešimir Blažević.

U nastavku utakmice gosti pokušavaju probiti domaću obranu, ali bez uspjeha, dok domaći i dalje mirnom igrom kontroliraju situaciju i čekaju svoje prilike. Pred kraj utakmice zbog visokog tempa i jakog sunca, ritam obje momčadi malo pada i taman kad se činilo da će završiti neriješeno u 88. minuti gostujući igrač Hrvoje Nikolić sa 16-tak metara ponovo pogađa, ovaj put pod vratnicu Zagreba za konačnih 1:2. Taj gol gostima donosi pobjedu i nova tri boda kojima su se približili osvajanju3. ZNL.

Sudac utakmice dopustio je grubu igru, a poneke pregrube prekršaje propustio je kazniti kartonima. Žuti karton pak kod domaće momčadi dosuđen je zbog ometanja izvođenja slobodnog udarca, dok je dvostruki strijelac Nikolić svoj žuti karton zaradio skidajući dres u proslavi gola. Utakmicu je pratilo više od 100 navijača obaju timova, što je dodatno pomoglo jako dobroj i naelektriziranoj atmosferi.

Igrali:
NK Zagreb 041; Blažević Krešimir (vratar), Podrepšak Goran, Vlahović Petar, Diagne Sadou, Pačak Borjan (gol 21'), Anić Igor, Skendrović Zvonimir (kapetan), Križanić Matej, Kyaligonza Vicent (žuti karton), Klarić Ivan, Arbutina Ivan-Matija, Krešić Mario, Grosman Goran, Krpan Igor, Ćosić Mateo, Išgum Ivan, Lukinić Tomislav.

NK Čehi; Ružić Saša (vratar), Špiljar Fran, Jurić Ivan, Milobara Ivan, Janić Branko, Nikolić Hrvoje (gol 26', 88', žuti karton), Pandža Hrvoje (kapetan), Pavličić Tomislav, Šalić Dejan, Samardžić Marko, Krajina Alen, Kunštović Branimir, Sertić Josip, Rajtarić Domagoj, Ranić Živković Davorin, Štefanec Toni

Suci: Matković Zvonimir (glavni sudac), Vučić Darko (prvi pomoćni sudac), Jozić Vladimir (drugi pomoćni sudac), Pristovnik Rudolf (delegat)

U ostalim susretima natjecanja u 15. kolu Omladinac je u gostima kod Travnog odnio sva tri boda pobjedom od 2:0, Kašina Mala Mlaka su remizirali 1:1, Zelengaj je pomeo Gavrana na gostovanju s visokih 13:3, a Hrašće je bilo slobodno.

Izvor: nogometplus.net