WHITE ANGELS ZAGREB

Large_1

Izvještaj s utakmice: NK Zagreb 041 - NK Čulinec

NK Zagreb 041 - NK Čulinec 3:0 (1:0)

Momčad NK Zagreb 041 u subotu je započela drugi krug natjecanja u ovogodišnjem izdanju najglamuroznijeg domaćeg nogometnog natjecanja - 3. ZNL. Nogometaši NK Čulinec na teren u Dugavama su došli s jasnom ambicijom da pobjedom pobjegnu pratnji i zadrže priključak za Zelengajem. S druge strane, naši Zagrebaši protiv drugoplasirane momčadi lige tražili su potvrdu da je loš rezultatski niz iza njih i da imaju snage ponovno se uključiti u borbu za vrh.

Momčad Zagreba 041 utakmicu je počela u sada već ustaljenoj 3-5-2 formaciji, a jedino iznenađenje bilo je stavljanje iskusnog veznjaka Tonija na poziciju libera. Početak utakmice prošao je u ispitivanju snaga u kojem je momčad Čulinca imala nešto više loptu u nogama dok je naša momčad svoje prilike čekala iz kontranapada. Dobar presing bijelih i greška stopera Čulinca omogućili su Aldu Franičeviću da u 19. minuti pobjegne obrani gostiju i lijevom nogom poentira za 1-0. S tim rezultatom je i završilo prvo poluvrijeme.

Taman kada smo mislili da nas čeka stresno i napeto drugo poluvrijeme, momčad Zagreba 041 nas je uvjerila u suprotno. Igrala se 60. minuta, lopta je došla na bočnu poziciju do našeg stopera Zvonimira Skendrovića koji je ostao visoko nakon prekida. U maniri najboljih krila Zvone zavrće sjajan centaršut u šesnaesterac gdje je Franičeviću samo preostalo nakloniti se i pospremiti loptu u mrežu. U tom trenutku kao da sve počinje ići na mlin domaće momčadi koja u potpunosti preuzima konce utakmice u svoje ruke. Konačni rezultat od 3-0 postavlja ponovno Franičević u 75. minuti lukavo izvedenim slobodnim udarcem koji je završio u golmanovom kutu. Time je naš Aldo kompletirao savršeni hat trick zabivši golove lijevom i desnom nogom te glavom. Do kraja utakmice zabilježili smo još par prilika s obje strane i sjajnu bakljadu uvijek glasnih domaćih navijača. Osim već mnogo puta spomenutog Franičevića jako dobru utakmicu odigrali su svi naši igrači u veznom redu, a posebno Pačak koji je u nekoliko navrata izmamio pljesak navijača svojim potezima i Puria koji je više puta sjajno prekidao gostujuće napade.

Idući vikend NK Zagreb 041 pauzira, a za dva tjedna očekuje nas gostovanje u Hrašću Turopoljskom. Trupe trenera Petkovića u zadnja dva kola žele zabilježiti 6 bodova i ostati u borbi za prvo mjesto, za što će im i dalje biti potrebna podrška navijača. I zato, vidimo se za dva tjedna u Hraću Turopoljskom.