Large_imag0949

NK Travno - NK Zagreb 041 0:7

Izvještaj sa utakmice NK Travno - NK Zagreb 041

Okršaj u 3. ZNL između dva nogometna kluba iz Novog Zagreba, NK Travnog i NK Zagreb 041 odigran je pomalo nesvakidašnjem okruženju. Naime, NK Travno od sezone 2016./2017. zbog neimanja vlastitog terena igra svoje domaće utakmice na dijametralno suprotnom dijelu grada, u najzapadnijem zagrebačkom naselju Podsused, na pitoresknom terenu nekadašnjeg NK Podsused, smještenog tik uz rijeku Savu i nekadašnje kultno, sada već nažalost dobrano zapušteno i ruinirano kupalište. Međutim, daljina, kao i izborna te natprosječno topla nedjelja nije spriječila 30-tak simpatizera i navijača NK Zagreba 041, kao i nekoliko simpatizera NK Travnog da prisustvuju okršaju između drugoplasirane i posljednjeplasirane ekipe 3. ZNL.

Uoči utakmice NK Zagreb 041 bio je očiti favorit za uzimanje sva tri boda iz Podsuseda, posebno kada imamo na umu da NK Travno već neko vrijeme ima popriličnih problema sa sastavljanjem svoje seniorske ekipe, a između natjecateljskih utakmica ne održavaju nikakve treninge. Tako je već prvi pogled na sastav domaćina dao naznačiti da će ovo biti rezultatski „potop“ NK Travnog čija je momčad istrčala na travnjak s tek osam igrača u polju i golmanom. Uzimajući u obzir tu činjenicu, igrači NK Zagreba 041 su „nanjušili krv“ i odmah krenuli s furioznim napadima. Tako već u 6. minuti gosti dolaze u vodstvo predivnim golom Borjana Pačka što je bilo prepoznato i prolaskom obližnjeg vlaka koji je svojom sirenom pozdravio strijelca (čini se kako je strojovođa HŽ-a na nekoliko sekundi „prebacio na autopilota“ kako bi mogao uživati u čarima sedmoligaškog nogometa). Šalu na stranu, igračima NK Travnog nije bilo do veselja - već u 14. minuti NK Zagreb 041 povisuje na 2:0, a strijelac je ponovno Pačak. Sredinom prvog poluvremena vidjeli smo i prvu pauzu za okrjepu igrača ove godine, koja nam najavljuje dugo i natprosječno toplo ljeto. Unatoč brojčanom manjku, domaćin se počinje sve organiziranije i srčanije braniti, želeći tako spriječiti što veći rezultatski potop. NK Travno parkira tako svoj „mini-bus“ u šesnaesterac i odolijeva napadima zagrebaša koji svoju šansu traže preko bokova i centaršuteva čiji je cilj robusni Zagrebov golgeter Borjan Pačak. Tek pred kraj poluvremena domaća obrana posustaje, a na 3:0, umjesto Pačka povisuje Zagrebov „joker s klupe“ Filip Gaćeša, u 41. minuti.

U drugom poluvremenu NK Zagreb 041 nastavlja s dominacijom čiji se stoperi rijetko kada povlače s centralne linije igrališta. Potom nastupa golgeterski show Zagrebovog „all-round“ igrača Krešimira Blaževića – Gunje koji u svega 13 minuta zabija svoj hattrick na utakmici. Golovi padaju u 57., 67. i 69. minuti, kao produkti nespretnih intervencija domaće obrane. Nakon šestog gola pjesma gostujućih navijača postaje sve glasnija i kontinuiranija. Do kraja utakmice intenzitet Zagrebovih napada ponešto posustaje, vidjeli smo čak i dvije prilike na strani NK Travnog, ali ipak rezultatsku „točku na i“ postavlja Zagrebov Filip Gaćeša razornim udarcem pored domaćeg vratara u 82. minuti čime je Zagreb 041 opravdao svoju ulogu favorita, odnijevši tako sva 3 boda u susjedne Dugave.

Nakon utakmice, igrači i navijači jednog i drugog kluba nastavljaju druženje u prostorijama NK Podsused, a dan završava jednom lijepom uspomenom na nogomet sa samog zapadnog ruba grada Zagreba.