Large_nogomet___1

Pobjeda Zagreba 041; NK Zagreb 041 – NK Travno 4:1

Navijački NK Zagreb 041 konačno je u ovoj polusezoni odradio gostovanje.

Iako jako kišoviti, ovogodišnji praznik rada bio je borben i za 3. Zagrebačku nogometnu ligu. Odigrala se možda najvažnija utakmica sezone u kojoj su sada prvoplasirani NK Čehi zasluženo svladali sada drugoplasiranu NK Kašinu te time opet dospjeli na prvo mjesto lige. Ako i u sljedećem kolu upišu pobjedu vrlo teško će ih netko dostići u borbi za prvo mjesto i promociju u viši rang natjecanja. Čehi su na natopljenom terenu kod kuće svladali Kašinu s 3:1 i još jednom pokazali da su možda najbolja momčad lige koja cijelu sezonu igra na razini i koja će u potpunosti zaslužuje promociju. U ostalim utakmicama lige Gavran je poražen od Male Mlake s također 3:1, a Zelengaj je s Hrašćem odigrao s rezultatom 0:0. Omladinac je pak bio slobodan ovo kolo.

Navijački NK Zagreb 041 konačno je u ovoj polusezoni odradio gostovanje. Gostovali su kod NK Travno, i to na svoje zadovoljstvo jer se igralo na igralištu na Hreliću gdje zagrebaši dva do tri puta tjedno treniraju, pa su se ipak maksimalno osjećali kao na domaćem terenu. Sam teren bio je jako sklizak i pomalo natopljen, no ipak se mogla odigrati lijepa utakmica. Utakmica je odmah počela s izravnim napadima favorita Zagreba koji je već u 8. minuti poveo golom Arbutine. Kako bi riješio utakmicu Zagreb je krenuo po više golova, pa je centar Zagreba Kyaligonza u 28. minuti srušen u šesnaestercu, a sam penal stoper i kapetan Skendrović neobranjivo sprema u gol za 0:2. Ubrzo nakon nekoliko minuta Arbutina se još jednom upisuje u strijelce za 3:0, i utakmica je već u 28. Minuti riješena povoljno za Zagrebaše. Do poluvremena Zagrebaši su se malo povukli, i čuvali su se od ozljedi. U drugom dijelu utakmice Arbutina je u upisao i svoj prvi hat-trick s golom u 47. Minuti i pokazao time da je bio do sada najbolji pojedinac na terenu gotovo cijelu plusezonu za 041. Zagrebaši se ubrzo ponovno povlače, što je Travnom dalo više prostora za igru. Travno dolazi do počasnog gola u 79. minuti pogotkom Babića, a cijela utakmica se završila u manje više revijalnom i prijateljskom obliku. Zagreb 041 je ovom pobjedom s utakmicom manje na četvrtom mjestu, i puše za vratom trećeplasiranom Zelengaju koji je izgubio formu ovu polusezonu.

Igrali: Zagreb 041; Blažević Krešimir (vratar), Krešić Mario, Pačak Borjan, Krpan Igor, Jergović Filip, Skendrović Zvonimir (kapetan, gol 26'), Križanić Matej, Kyaligonza Vicent (žuti karton), Podrepšak Goran, Klarić Ivan, Arbutina Ivan-Matija (gol 8', 28', 47'), Lukinić Tomislav, Išgum Ivan, Grosman Goran, Tomašinac Tino. Travno; Klišanić Marko (vratar), Mandl Mario, Platužić Silvio, Horvatin Bernard (kapetan), Horvat Domagoj, Nedović Vanja, Tubić Danijel, Herak Luka, Babić Mario (gol 79'), Platužić Siniša, Žabić Marko, Kavelj Dario (vratar), Filipović Ivan, Sladić Igor, Šuler Kristijan

Suci: Šegota Karla (glavni sudac), Tomić Valentino (prvi pomoćni sudac), Žiger Luka (drugi pomoćni sudac), Pribil Ladislav (delegat)

U sljedećem kolu 07.05. u 15. kolu 041 ima tešku utakmicu protiv prvoplasiranih Čeha, koji utakmicu nisu izgubili tamo od rujna 2015. i prvog kola natjecanja. U prvom međusobnom dvoboju na kišovitom terenu 041 je ostao neporažen i s 0:0 oduzeo nekoliko bodova vodećem u borbi za vrh.