Large_resized009

Izvještaj: NK Zelengaj - NK Zagreba 041

Izvještaj s utakmice NK Zelengaj - NK Zagreba 041: 4:0

Zagreb 041 je u trećoj utakmici proljetnog dijela prvenstva, na papiru, gostovao kod Zelengaja na igralištu u Dugavama gdje obje momčadi inače igraju domaće utakmice te je poražen sa 4:0 od vjerojatnih prvaka.

Lokalni derbi dviju ekipa koje su na početku prvenstva figurirale kao najozbiljniji pretendenti za prvo mjesto na tribine je privukao zavidan broj navijača obiju momčadi koji su naposljetku mogli biti zadovoljni kvalitetom nogometa. Zelengaj je uvjerljivo prvi na tablici, dok Zagreb 041 veći dio sezone igra u ritmu toplo - hladno te se nalazi na četvrtom mjestu.

Prvih 15-ak minuta je proteklo u visokom ritmu bez pravih šansi. Zelengaj je bio malo iznenađen otvorenom igrom Zagreba koji se kod lidera došao nadigravati otvorenog garda te je u samom početku čak izgledao i bolje od domaćina. Ipak nakon početnog perioda Zagrebova visoko postavljena obrana se pokazala ranjivom na polukontru te nakon nekoliko vezanih pogrešaka zadnjeg reda Zagrebaša Zelengajev centarfor Bačić sprema poklonjenu loptu iza leđa vratara Kavelja.

Hladan tuš i brzina više lidera prvenstva Zagreb 041 dovodi u podređen položaj te nakon nekoliko solidnih šansi u 24. minuti robusni Bačić koristi neopreznost Hržine, ulazi iza njegovih leđa i još jednom zabija. Do kraja poluvremena igra se ravnopravno, a valja istaknuti da je do odmora Zagreb 041 imao dvije izuzetno zrele prilike smanjiti pa čak i poništiti vodstvo domaćih. Prvo je Knežević, vodeći strijelac prvenstva, ostao sam kao duh na šest metara od gola no loptu ipak prebacuje preko gola. Svega par minuta kasnije, nakon jedne duge lopte Bažulić bježi obrani domaćih no sjajni vratar Fabečić brani nogom prizeman udarac. Ne treba zaboraviti ni nekoliko sjajnih reakcija Kavelja koji je u subotu bio ponajbolji pojedinac Zagrebove momčadi te je koliko toliko držao u sedlu tijekom prvog poluvremena.

Drugi dio je prošao u sličnom tonu. Naime, ni jedna momčad nije pokazivala namjeru da se zatvori pa su se nizale prilike, žestoki dueli i bespoštedna borba obiju momčadi. Ipak već u 50. minuti nakon par vezanih dobivenih duela Murat zabija za 3:0 s ruba 16 metara. Bilo je jasno tko će izaći uzdignute glave s terena nakon utakmice, no Zagrebaši se nisu predali ni nakon što je priča o podjeli bodova bila zaključena. Vrlo brzo nakon trećeg gola domaćih gostujući veznjak Bažulić se ponovno nalazi u sjajnoj prilici nakon jednog ubacivanja sa strane. Ugurao se iza leđa stoperima Zelengaja i oštrim udarcem gađa iznad glave vratara no lopta odsjeda na gredi vjerojatno uz malu pomoć domaćeg čuvara mreže. Nešto kasnije ponovno Bažulić u dobroj prigodi, ovog puta glavom puca pored vrata. Konačni rezultat 15 minuta prije kraja postavlja Međerić pospremivši jednu odbijenu loptu glavom u gol što je izazvalo malo prosvjeda od strane gostujućih igrača koji su smatrali da je riječ o zaleđu. Treba još spomenuti i sudačku trojku koja je bila dosta nesigurna i griješila na obje strane, a kartonima štitila sebe više nego igru, no nisu bitnije utjecali na rezultat.

U subotnjoj utakmici je pobijedila bolja, spremnija i organiziranija momčad. Zelengaj izgleda kao dobro posložena ekipa s jasnim ciljem, dok je nakon prva tri kola proljetnog dijela jasno da je pred Zagrebom još dosta posla, kako organizacijskog tako i nogometnog. Gubitak čak četvorice prvotimaca na polusezoni ozbiljno bi uzdrmao i prvoligaše pa tako ne čudi da se 'Petkovićeve trupe' dosta muče. Zagreb 041 je trenutno na četvrtom mjestu, a idući tjedan mu u goste dolazi petoplasirana Sava Jakuševac protiv koje će tražiti prekid serije loših rezultata.