Large_img_5693

Izvještaj s ligaške utakmice protiv Gavrana

NK Gavran s domaćeg terena na Hreliću ispraćen je s osam komada u mreži. Radi se o drugom kolu 3. Zagrebačke nogometne lige

Utakmice drugog kola odigrana je opet pred stotinjak gledatelja na domaćem terenu. Pomalo već radimo standardnu atmosferu kojoj sigurno nema ravne barem u ovom posljednjem rangu natjecanja. Utakmicu ovaj puta nisu odigrali neki prvotimci. Krešimir Blažević, Zvonimir Knežević i Tin Grgić iz raznih razloga nisu nastupili, a i najavljen debi Tomislava Lukinića je zbog zdravstvenih problema odgođen. Ipak za momčad su i samo dvije zamjene bile dovoljne.

Gost je ovaj puta nastupio samo s deset igrača, što jasno pokazuje probleme koje klubovi u ovom najnižem rangu natjecanja imaju. Pred kraj prvog poluvremena su ostali i bez još jednog ozlijeđenog prvotimca, tako da su utakmicu završili sa samo devet igrača.

Obzirom na nespremnog gosta ništa drugo osim pobjede se od Bijelih nije ni očekivalo. Ipak utakmica je počela u standardnom odmjeravanju snaga sve do 20. minute kada Igor Krpan pogađa za 1:0. Bijeli su tada još više stisnuli kako bi riješili utakmicu u svoju korist i tek u 43. minuti Goran Grosman pogađa za 2:0 pa se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. U drugom poluvremenu kao što smo napomenuli gost spada na devet igrača i zbog toga, ali i zbog svoje fizičke nespremnosti te pada duha, potpuno se povlači. Opet je zagrebašima trebalo neko vrijeme za slamanje otpora no kada je pao i treći gol, doživljavaju potpuni kolaps. Treći gol djelo je debitanta Vicenta Kyligonze - Charlieja u 73. minuti. Zatim slijedi gol za golom pa tako redom; 77. minuta Borjan Pačak, 78. Minuta opet Grosman, u 82. i 84. minuti opetovao pogađa Charlie da bi golijadu završio opet Pačak u 86. minuti.

Sve u svemu NK Gavran se nije pokazao niti ozbiljnim protivnikom niti pravim ispitom za Bijele. A taj ispit ćemo imati već u sljedećem kolu protiv NK Kašine, kluba koji u prva dva kola ima dvije visoke pobjede.