Large_dscn5306

Izvještaj s ligaške utakmice u Hrašću

06.09.2015. NK Hrašće - NK Zagreb 041 3:1, 1. kolo

Prva ovosezonska ligaška utakmica NK Zagreb 041 nije donijela bodove za ekipu. Ipak novih i pozitivnih pomaka smo vidjeli poslije rezultatskog debakla u kupu. Kao prvo na terenima smo predstavili i drugi par dresova, ovaj puta bijele boje. Iako je bijeli trebao biti domaćinski, a plavi gostujući, ta se situacija izmjenila prvenstveno zbog drugih klubova koji većinom igraju u jednom kompletu dresova. Imali smo i debi nekoliko igrača; Tina Grgića, Marina Stankovića, Ivana Išguma i Marija Krešića. Nekoliko zamjena ipak je značilo neku razliku od utakmice protiv Zelengaja.

Utakmica je počela sa šokom. Jedva se krenulo sa centra, a lopta je već završila u našoj mreži. Glupo, reći će poslije trener Celestine Olisa. Ekipa poslije tog šoka ipak nije bila uzdrmana, te je preuzela konce u svoje ruke. Potpuna dominacija Bijelih urodila je prvim golom 041. Na probijanje lijeve strane i ubačaj od Zvonimira Kneževića između dvojice obrambenih igrača najbolje se snalazi naš Borjan Pačak te glavom posprema za 1:1 i za erupciju oduševljenja na južnoj ogradi među navijačima. Dobra igra se nastavila, sve do pred kraj poluvremena. Nažalost, u svom drugom izlasku pred gol Hrašće zabija za 2:1. Morduš Mihael 43'.

U drugom poluvremenu igra se vodila na centru terena, bez pretjeranih prilika i uslijed pada igre većinom zbog fizičkog umora. Niti promjene nisu dovele do pomaka. Na samom kraju utakmice, u devedesetoj minuti Hrašće još jednom zabija. Sve u svemu nije loše, što su nam i sami protivnici na kraju utakmice priznali.

U ostalim susretima naše lige, Zelengaj je tukao Čehe sa 3:2, Travno dobio Uljanik sa 4:2, a Kašina rješila Gavran sa 6:0. Utakmica između Male Mlake i Omladinca se prema svemu sudeći nije niti dogodila.

U sljedećem dvoboju dočekujemo NK Gavran, jednu od najslabijih ekipa lige. Subota 12.09., 16.30