Large_dsc_0120

Izvještaj s utakmice: NK Zagreb 041 - NK Gavran 2003

NK Zagreb 041 - NK Gavran 2003 1:0 (1:0)

Ovu subotu smo na stadionu u Dugavama dočekali svog starog rivala, prošlogodišnjeg osvajača 3. ZNL NK Gavran 2003. Naša momčad nadala se prekidu lošeg niza od tri uzastopna poraza pa je ulog u ovoj utakmici bio i nešto veći nego inače. Igrači su bili iznimno motivirani i spremni pokazati da je ovaj lošiji rezultatski niz bio samo nesretan splet okolnosti i u tome su u konačnici i uspjeli.

Zagreb 041 u utakmicu je ušao s formacijom 3-5-2. U zapisniku su se našla i 2 povratnika u momčad, naš nominalno prvi napadački dvojac Knežević-Franičević koji su susret ipak započeli na klupi. Zagreb se nametnuo od prve minute i bio bolja momčad na terenu. Napadači su propustili nekoliko izglednih šansi, ali najbolja akcija je ipak došla kod gola - dobar ubačaj Lepena u peterac gostiju, Viskovićev udarac sjajno brani gostujući vratar ali lopta se odbija do Jergovića koji iz blizine zabija za 1:0.  I gosti su dvaput priprijetili krajem prvog poluvremena. Prvi udarac je obranio domaći vratar Pavelić, a najopasniju priliku propustio je iskoristiti napadač gostiju kad sjajnim udarcem s 20 metara pogađa prečku pa se s rezultatom 1:0 otišlo se na predah.

Na poluvremenu su se i tribine solidno popunile pa je šezdesetak gledatelja pljeskom pozdravilo povratak naših igrača na teren. U drugom poluvremenu gledali smo još opasniji Zagreb. Kao da im je pogodak Jergovića skinuo teret s leđa pa je i igra bila bolja. Povratnik nakon ozlijede Knežević je sjajnim udarcem glavom još jednom zatresao mrežu gostiju. Ipak, slavlje na tribini je ubrzo prekinuto jer je pomoćni sudac podigao zastavicu, označivši zaleđe našeg napadača. Prilika je bilo još napretek ali mreže se nisu tresle. Kada je sudac u 90. minuti označio kraj utakmice, slavlje koje se čekalo skoro mjesec dana je konačno moglo početi.

Idući vikend smo opet na domaćem terenu. Stiže nam NK Čulinec, momčad koju smo pobijedili u prvom kolu nove sezone pa se s pravom nadamo još jednom dobrom rezultatu i povratku u sam vrh tablice. Vidimo se na tribini! Klub je naš!