Large_11209344_1070431099663524_2734841876745329562_n

Izvještaj s utakmice Zagreb 041 – Uljanik

Zadnja utakmica u 2015. je bila zaista dostojan završetak prekrasne polusezone. Pred oko 120 entuzijastičnih gledatelja to rano subotnje poslijepodne 041 je opravdao očekivanja i u vrlo zanimljivoj utakmici pobijedio Uljanik sa 6:2.

Gosti iz Uljanika su u 6. minuti poveli pogotkom Ivana Mulca što je dalo dodatni ritam utakmici. Preokret je došao vrlo brzo, u 9. minuti Ilić izjednačuje, da bi u 24. i 25. minuti Filip Jergović s dva prekrasna udarca iz daljine povisio na 3:1. Do kraja poluvremena na 4:1 je rezultat povisio trenutno najbolji klupski strijelac i strijelac povijesnog prvog gola Zagreba 041 u službenim utakmicama Borjan Pačak. Drugo poluvrijeme je donijelo još nekoliko golova, dobrih prilika, kazneni udarac za Zagreb, žuti karton Sadoua i utješni gol za goste.

Utakmica je imala navijačku kulisu od prve minute, pjesma gotovo i nije prestajala. Kraj polusezone je proslavljen zajedničkom pjesmom igrača i navijača, što je nastavljeno i pokraj terena do dugo u noć. Na utakmici su nam se pridružili naši prijatelji iz Bratislave, inače navijači AS Trenčina i lokalnog kluba Dubravka kako bi podržali naš projekt, dobro se zabavili u Zagrebu i prenijeli u Slovačku iskustva s pokretanjem vlastitog nogometnog kluba za što im dajemo punu podršku.

Ovim putem pozdravljamo i igrače Uljanika koji su fair-playom, sportskim pristupom i opuštenom atmosferom pridobili mnoge simpatije s tribine, svakako se veselimo uzvratu u zadnjoj utakmici sezone!

Na kraju, zahvaljujemo svima koji su nam u ovih nekoliko mjeseci pružili podršku, svim članicama i članovima, svima koji su podržavali klub na utakmicama, igračima koji su marljivo trenirali i odricali se vremena i novaca kako bi klub zaživio, treneru Celestinu bez kojega klub i momčad ne bi bili ovo što jesu i svima onima koji se nisu vidjeli a prevozili su pivu, kuhali, povlačili crte na terenu, prali dresove, radili na šanku, čistili tribinu i svlačionice, fotografirali i radili još tisuću stvari zbog kojih ova cijela priča opstaje.

Nastupili: Blažević Krešimir (vratar), Diagne Sadou (Žuti karton), Vlahović Petar (kapetan), Krpan Igor, Ilić Petar (gol 9'), Križanić Matej, Kyaligonza Vicent, Stanković Marin, Ćosić Mateo, Jergović Filip (gol 24', 25'), Arbutina Ivan-Matija, Krešić Mario, Poslon Vjekoslav, Grosman Goran (gol 68'), Pačak Borjan (gol 44'), Bodul Matej, Tomašinec Tino, Knežević Zvonimir (gol iz penala 49')