Large_sava

NK Zagreb 041 - NK Sava Jakuševac 1:0

Izvještaj utakmice 12. kola 3. ZNL protiv Jakuševačkih Galebova.

Ukupno 133 dana prošlo je od zadnje službene utakmice voljenog nam kluba. Kako je liga ove godine (barem u početku) uvećana za dodatna dva kluba prva utakmica proljetnog dijela natjecanja odigrana je u ožujku. Bila je to ujedno i prva klupska službena utakmica u tom mjesecu. Prije samog natjecanja čekalo nas je i neugodno iznenađenje. Liga je preko zime ostala bez dva kluba. Gavran je odustao od natjecanja radi nemogućnosti plaćanja svojih obaveza, a NK Zelengaj je po prvi puta u svojoj povijesti na trgovačkom sudu radi dugova likvidiran. Dakle, te klubove nećemo gledati u daljnjem tijeku natjecanja.

Naši Zagrebaši su se vrlo rani počeli pripremati. Same pripreme su počele dok su se još zadnji snjegovi otapali, a radilo se na kondicijskoj pripremi koja je trebala pripomoći da se dečki vrate u formu nakon zimske stanke. U stanci je došlo do promjene trenera - od sad dečke trenira Igor Anić, a došlo je i do promjene trening terena pa je ekipa premjestila svoje treninge u Strmec. U stanci odigrali smo ukupno tri pripremne utakmice; na gostovanju kod Mladosti iz Kloštara podravskog smo poraženi rezultatom 3:1, a u Strmcu smo odigrali prvo neriješeno sa Zelengajem koji je kasnije eliminiran iz natjecanja. Završili smo pobjedom od 7:0 prije same sezone i izvježbali smo strijelce protiv NK Travno.

Sama utakmica nije mogla bolje početi za 041, jer smo spretnim golom Ivana Klarića poveli već u 3. minuti što se na kraju pokazalo kao i finalni rezultat. Bijeli su tada stisnuli ne bi li zabili još pokoji pogodak, pa riješili utakmicu što ranije u dvoboju no to im do poluvremena nije pošlo za rukom. Sava je s druge strane u prvom poluvremenu više prijetila preko kontri i polukontri. U drugom poluvremenu Sava je krenula na sve ili ništa pa smo gledali ravnopravnu utakmicu, uz rijetke šanse s obje strane. Treba napomenuti i ponešto grublju igru uz povećani broj žutih kartona, te pucanje arkade domaćeg igrača Krešimira Blaževića koji je pomoć morao potražiti na traumatologiji uz par šavova. U domaćoj momčadi posebno su se istaknuli Klarić, Pačak, Išgum i novi golman Pavelić s nekoliko odličnih intervencija. Utakmica je na kraju uspješno privedena kraju, pa su se svi okupljeni posvetili dodatnim aktivnostima koje naše utakmice uvijek donose. Glasno navijanje su na bubnjevima pratile naše prijateljice i prijatelji iz kolektiva Drum 'n' bijes.

Nastupili: Zagreb 041; Pavelić Filip (vratar), Podrepšak Goran, Skendrović Zvonimir (kapetan), Pačak Borjan, Ilić Petar, Jergović Filip (žuti karton), Križanić Matej, Metelko Mario, Balde Saikou Yaya (žuti karton), Klarić Ivan (gol 3', žuti karton), Tomašinec Tino, Krpan Igor, Išgum Ivan, Grosman Goran, Hržina Borna, Anić Igor, Blažević Krešimir, Arbutina Ivan-Matija. Sava Jakuševac; Pinko Tomislav (vratar), Vrban Matej, Barić Damir (žuti karton), Pejić Denis, Tomina Domagoj, Balov Ivan, Butković Mislav (kapetan), Bojev Luka, Hadžić Hrvoje (žuti karton), Sesar Ivan, Veljačić Amir, Vodopijak Ivica, Tomić Tomislav, Sučić Matej. Suci: Novak Stipo (glavni sudac), Mlinac Ivan (pomoćni sudac), Vujnović Ivan (pomoćni sudac), Pristovnik Rudolf (delegat). Gledatelja: 200.

U ostalim utakmicama ovog ranga natjecanja Sava s Gredica je visokim rezultatom svladala Hrašće s 7:1, Bubamara je tukla 5:1, a najviše nas je iznenadio amaterski propust direktnog konkurenta za prvo mjesto natjecanja Male Mlake. Ta ekipa nije odigrala utakmicu radi neplaćene članarine igrača savezu, pa je domaći Čulinec upisao tri boda i pobjedu od 3:0 po Pravilima nogometne igre. Kako su Zelengaj i Gavran eliminirani, Kašina i Travno su bili slobodni. Time rezultatom Zagreb 041 po prvi puta u svojoj povijesti sjeda na prvo mjesto s 29 bodova i bodom više od Save s Gredica.

Iduću utakmicu igramo već u iduću subotu i to upravo protiv Male Mlake na njihovom terenu.