Large_118559217_920654758457355_3304647799890190884_n

Izvrstan početak sezone

U nedjelju 30.8. Zagreb 041 je na otvaranju sezone pobjedio 1:4 kod NK Čehi.

English version below

Nakon 288 dana bez službene utakmice (prvo zimska stanka pa u ožujku prekid svih natjecanja) i pet godina igranja u 3. ZNL, u nedjelju 30.8., Zagreb 041 odigrao je prvo kolo 2. Zagrebačke nogometne lige. Raspored je odlučio da sezonu započinjemo utakmicom u gostima i to kod ekipe NK Čehi, koji su protekle četiri sezone igrali u 2.ZNL.

Ne samo da smo igrali kod ekipe iz ranga više već smo i prvo poluvrijeme proveli igrajući s 10 igrača, naime prema pravilima lige, svaka ekipa mora u prvom poluvremenu imati barem dva igrača koja nemaju više od 21 godine. U nedjelju smo imali samo jednog takvog igrača tako da smo prvih 45min igrali 10 protiv 11. Ipak i brojčano slabiji momci su igrali disciplinirano u obrani te strpljivo u napadu, pomoglo je što se domaća ekipa odlučila za taktiku bez visokog pritiska, dapače, većnom su čekali sa svih 11 igrača na svojoj polovici, što je svakako pomoglo našim obrambenim igračima da dođu do daha.

Ipak, jedna od dugačkih lopti na desno krilo domaće momčadi urodila je plodom. Leo Jakopec, igrač koji je stvarao najviše opasnosti tijekom cijele utakmice, u 21. minuti primio je loptu na 20ak metara od gola s desne strane, prošao driblingom dvojicu igrača te zabio za vodstvo domaćina. Ostatak prvog poluvremena nije ponudio prevelika uzbuđenja, Jakopec je imao još jednu ozbiljnu priliku za domaćine, a s naše strane Skendrović je imao izvrsnu priliku gdje je iskoristio nesigurnost domaćeg golmana, došao prije do lopte, ali se golman uspio iskupiti te je od izgledne prilike na kraju ostao samo korner.

Vidjelo se već u prvom poluvremenu da uspijevaju biti ravnopravni s igračem manje te je na tribini, ali i među igračima, vladalo uvjerenje da u nastavku imaju kvalitete za okrenuti stvari. Drugo poluvrijeme, osim što je donijelo brojčanu ravnopravnost, donijelo je i nevjerojatnu energiju naših igrača. U samo 5 minuta nastavka, iz dva prekida, došlo je do potpunog preokreta. Prvo je u 48.minuti nakon kornera u skoku najviši bio Hrvoje Lovrić te je zabio glavom za izjednačenje. Tek što se krenulo s centra, naši igrači su započeli presing koji je urodio panikom u domaćim redovima, jedna od izgubljenih lopti završila je kod Jergovića koji je na nekih 20-25m srušen s leđa te je dosuđen slobodan udarac. Svi su bili spremni za udarac Pačka, ali on je preskočio loptu, a uslijedio je udarac Gaćeše, golman je krenuo u pravu stranu, ali je lopta na putu do gola pogodila obrambenog igrača, ostavila golmana na krivoj nozi te ušla u nebranjeni dio gola. 1-2, slavlje među igračima i na tribini, a nervoza i panika kod domaćina.

Narednih 20ak minuta većinom se vodila bitka na sredini terena, naši igrači su puno strpljivije i kvalitetnije gradili napad te su Jergović (Fićo), Gaćeša te Pačak imali nekoliko solidnih pokušaja. S druge strane, domaćini su i dalje većinom pokušavali preko krila i to većinom Jakopeca. U 76.minuti utakmica je prelomljena, u brzoj polukontri Lepen se sjurio s lijeve strane prema protivničkom golu, obrambeni igrač Pleša srušio ga je s leđa na nekih 18m, time zaradio crveni karton te dao priliku našim igračima da probaju još jednom iz prekida. Ovaj put Pačak nije preskako loptu već je poslao lijep plasirani udarac pod samu gredu, golman je još jednom ostao na krivoj nozi, ali to ne umanjuje izvrstan udarac Pačka. S igračem više naši igrači su se skroz opustili te stvorili još nekoliko prilika, Jergović je prelijepim udarcem s 20ak metara pogodio spojnicu te uz to zapucao jednu solidnu priliku, a trud i trka Edgarda (Benji) isplatila se u 84. minuti kada se varkom oslobodio obrambenog igrača te zabio za konačnih 1-4.

15ak gostujućih navijača i prijatelja igrača proslavilo je pobjedu odmah nakon sučevog zvižudka kao i kasnije zajedno s igračima. Svi su hvalili igru u oba poluvremena, koncentraciju, trku i obranu u prvom te mirnoću i finiširanje u drugom, a svakako bi pohvalili i činjenicu da naši igrači nisu dobili nijedan žuti karton. Navijači su se i upustili u rasprave oko toga tko je bio igrač utakmice, a autor ovog izvještaja će iskoristiti privilegiju da piše isti te napisati da je po njemu to bio Hrvoje Lovrić. Nadamo se da će momci nastaviti s ovakom dobrim igrama, a sve vas koji čitate ovo pozivamo da u subotu 5.9. dođete na Jakuševec u 17h te podržite naš i vaš u klub u utakmici protiv NK Omladinca.

P.s. fotke su sve slikane s mobitelom pa zato nisu najbolje kvalitete

Za Zagreb 041 nastupili su: Visković (G), Kavelj (G), Šutija, Lovrić, Pačak (c), Hržina, Jergović, Sabljaković, Metelko, Lepen, Šilić, Gaćeša, Čirko, Edgard, Skendrović, Milas, Mikacinić, Kolnrekaj

English version:

After 288 days without official game, last Sunday (August 30th) our team finally played competitive match, and the played it for the first time in 2.local league. It was an away game against NK Cehi, club that played this upper league for last 4 years so we expected tough matchup.

Due to league regulations we had to play first half with only 10 players, we had enough players but lower leagues in Croatia have a rule that in first half you have to have at least 2 players that are age 21 or under. Unfortunately we only had one such player so first half we played one man short. It reflected on the score since we were down one from 21st minute, but it was encouraging to see that we weren’t inferior. Home team didn’t create too many opportunities and all in all fans and players at half time were positive that they can take control over the match.

All our hopes come to fruition, in just 5 minutes of second half we were up 1-2. First our central defender Hrvoje Lovric scored a header after corner kick and few minutes later free kick from some 25m (27yards) taken by Gacesa hit one of the defenders which tricked the goalkeeper and we were up. In the next 20 minutes we were better team and didn’t allow home team an opportunity to tie. In 76th minute game was put to bed, our winger Lepen got the ball on the left side of the pitch, rushed towards the goals and was fouled from behind. It was a direct red card for defender and a freekick which our captain Pacak turned to beautiful goal. With just 15 minutes to play we were in comfortable 1-3 lead and now we had more man on the field. Home team tried to create something but that just meant more space for our players, after several misses, finally in 84th minute, Benjamin Edgard scored a lefty from inside the box to take us to 1-4 and that was the final result.

Motivated after great win he can’t wait for the next game, it will be home one, at 17 against NK Omladinac.

Photos were from cellphone, hence lower quality, sorry about that.