Large_nogomet_2

Početak polusezone i pobjeda za Zagreb 041/Start of half season and first win for FC Zagreb 041

U subotu je pred stotinjak gledatelja nogometni klub Zagreb 041 otvorio proljetno natjecanje svoje 3. Zagrebačke nogometne lige pobjedom protiv Hrašća od 2:0./ On Saturday Zagreb 041 has started a spring part of the 3rd Zagreb division in front of more than a hundred people and won against FC Hrašće 2:0.

Dvoboj je otvoren sramežljivo od obje momčadi, a već oko 15. minute počele su se nizati prilike. Hrašće je pogodilo prečku, a sjajan udarac Zagrebovog Kyaligonze s druge strane uspješno je anulirao gostujući golman koji je cijelu utakmicu bio na visokoj razini. U 28. minuti poslije izvedenog kornera za 041, lopta je loše izvučena pa opet vraćena natrag u šesnaesterac odakle ju je s 8 metara igrač Zagreba Arbutina maestralno škaricama zakucao u suprotni kut. Takvi se golovi zaista rijetko viđaju, a spomenuti igrač je za svoj potez zaradio ovacije publike. Do kraja poluvremena ritam utakmice se nastavio s izmjeničnim napadima, prilikama i poluprilikama za obje momčadi. Pred sam kraj poluvremena Zagrebovo pojačanje Klarić pada u šesnaestercu, a glavna sutkinja pokazuje na jedanaesterac. Zagrebov napadač Pačak propušta realizirati penal za svoju momčad, protivnički golman Križanić brani i još jednom izvlači svoju momčad.

U drugom poluvremenu Zagreb je u samom početku riješio utakmicu. U 47. Minuti poslije sjajnog prodora strijelca Arbutine koji je na desnoj strani slomio dva obrambena igrača, lopta je ubačena u sredinu gdje se našao Ćosić. Napadač Zagreba zatim efikasno svladava protivničkog vratara udarcem s desetak metara u sami lijevi kut gola. Do kraja utakmice gostujuća momčad je mogla i teže stradati, no spasila ih je neefikasnost domaćih nogometaša, koji su do kraja utakmice dominirali terenom. Utakmica se uspješno privela kraju, a domaći nogometaši su svoju pobjedu proslavili s navijačima. Poslije utamice su se se u prijateljskoj atmosferi i domaći, gosti, i suci počastili od strane kluba. Valja napomenuti i da se delegat utakmice jednostavno nije pojavio. Galeriju fotografija s dvoboja možete pronaći ovdje: http://nkzagreb041.hr/multimedija/galerija-fotografija-02-04-2016

Igrali:

NK Zagreb 041; Blažević (vratar), Diagne, Ilić, Pačak (žuti karton), Ćosić (gol 47'), Skendrović (kapetan), Verli, Kyaligonza, Križanić, Klarić, Arbutina (gol 28'), Krešić, Grosman, Krpan, Tomašinec. NK Hrašće: Križanić M (vratar+žuti karton), Muršić, Jakovac, Vrban, Kosjek, Klobučar, Košutić K., Krilčić (kapetan), Križanić D., Križanić T., Ćurić, Šimanić, Habuš, Košutić M., Pulić, Leipold, Košutić I.

Suci: Ćurdo Marina (glavni sudac), Božićek Matija (prvi pomoćni sudac), Ćurdo Vlado (drugi pomoćni sudac).

Zagreb 041 je ovom pobjedom preskočio Hrašće na tablici i sada zauzima četvrtu poziciju sa 17 bodova. U ostalim utakmicama 10. Kola 3. ZNL vodeći klubovi u derbiju kola Zelengaj i Čehi su podijelili bodove u utakmici bez golova, Mala Mlaka je u gostima u gruboj utakmici s puno kartona uspjela minimalno svladati Omladinac, na derbiju začelja Travno je ostavilo Uljanik na posljednjem mjestu pobjedom od 5:1, a utakmica između Kašine i Gavrana nije odigrana jer je zbog financijskih dugovanja Gavran suspendiran pa se Kašini upisala pobjeda od 3:0.

Izvor: nogometplus.net

----------------------------------------------------------------------------

After a shy start from both teams 15th minute brought a start on opportunities for both sides. Hrašće hit a crossbar and a great shot by Zagreb’s Kyaligonza was saved by an opposing keeper who maintained a high goalkeeping level throughout the match. After a corner kick for 041 in th 28th minute Zagreb’s Arbutina scored an amazing goal with bicycle kick from 8m. We rarely see goals of that quality and earned him ovations from the crowd. Chances and half-chances for both team continued until almost the end of the first half when Zagreb new acquisition Klarić is fouled in the penalty area. A penalty was missed by Zagreb’s Pačak after a fantastic save by the keeper.

Zagreb solved the match in the second half. Ćosić scored from an assist by the scorer Arbutina, who made a great run for in 47th minute. Zagreb’s striker scored with 10m shot in the left corner of the goal. Opposing team could have conceded more goals but were saved by the ineffectiveness of Zagreb’s players who dominated the match until the final whistle. The game ended and home players celebrated the victory with the supporters. After the match both home and away players and referees stayed for a few drinks in a friendly atmosphere. We should also mention that the Zagreb Football Association delegate just didn’t show up at the match. You can find the pictures from the match here:

NK Zagreb 041: Blažević (GK), Diagne, Ilić, Pačak (yellow card), Ćosić (goal 47'), Skendrović (captain), Verli, Kyaligonza, Križanić, Klarić, Arbutina (goal 28'), Krešić, Grosman, Krpan, Tomašinec.

NK Hrašće: Križanić M (GK + yellow card), Muršić, Jakovac, Vrban, Kosjek, Klobučar, Košutić K., Krilčić (captain), Križanić D., Križanić T., Ćurić, Šimanić, Habuš, Košutić M., Pulić, Leipold, Košutić I.

Referees: Ćurdo Marina (main referee), Božićek Matija (1st assistant), Ćurdo Vlado (2nd assistant).

Zagreb 041 moved past Hrašće on the table and now holds the fourth place with 17 points. In the other matched of th 10th round of 3rd Zagreb area division the leading clubs Zelengaj and Čehi had a goalless match, Mala Mlaka made a tight win over Omladinac in a rough match with many cards, and at the end-table derby Travno win against Uljanik 5:1. The match of Kašina against Gavran wasn’t played because Gavran has been suspended for financial reasons so the FA decided to register the game as 3:0 win for Kašina.

Zagreb 041 has its next match on Sunday April 10th at 16:30 at FC Gavran. It is a team that 041 has won with high 8:0 in their first match.

From: nogometplus.net