Large_e69160c7-dea2-4c67-9592-7c69c2550144

IZVJEŠTAJ S UTAKMICE NK MALA MLAKA - NK ZAGREB 041

Pobjeda Zagreba 041 na gostovanju za nastavak borbe za treće mjesto

Na prvi pogled sunčana subota okupila je dvije momčadi u Igrališnoj ulici u Maloj Mlaci. Zagreb 041 čekala je utakmica bez nekoliko bitnih igrača što radi kartona, što radi privatnih obaveza samih igrača. Po prvi puta nije bilo Mateja Križanića koji je od početka sezone jedini odigrao svaku utakmicu za klub.

Pod budnim okom pedesetak navijača, utakmica je krenula polagano uz odmjeravanje snaga, no već u 14. minuti sve se okrenulo. Igrač NK Zagreb 041 i najbolji pojedinac Zagrebaša ovo proljeće, Ivan-Matija Arbutina, dribla obrambenog igrača malo izvan ruba peterca na lijevoj strani te snažno puca po golu, no vratar domaćina Robert Tolić brani. Lopta se odbija do mladog napadača Matea Ćosića koji zabija za zajedničko slavlje gostujućih igrača i navijača. To je ujedno i jedini gol koji je pao na ovoj utakmici.

U 30. minuti dvoboja počela je padati lagana kiša, koja se do kraja dvoboja pretvorila u veliki pljusak pa čak i s tučom u tragovima. Dvoboj se ipak nastavio i igra je većinom tekla glatko pod kontrolom NK Zagreb 041 onoliko koliko se moglo igrati s obzirom na novonastale lokve na terenu. Na samom kraju utakmice u 91. minuti gostujući golman Blažević mora spašavati mrežu te time zaključuje utakmicu za novih 3 boda 041.

Igrali: Zagreb 041; Blažević Krešimir (vratar), Krešić Mario (žuti karton), Pačak Borjan, Krpan Igor, Ćosić Mateo (gol 14'), Anić Igor, Skendrović Zvonimir (kapetan), Vlahović Petar, Klarić Ivan, Verli Matej, Arbutina Ivan-Matija, Grosman Goran, Išgum Ivan. Mala Mlaka; Tolić Robert (vratar, kapetan), Matun Josip, Salopek Antonio, Agelić Miroslav, Matanić Dalibor, Deković Domagoj (žuti karton), Matković Marin, Perković Branimir, Andrijević Sandro, Šimunić Igor, Pleša Milan, Hečimović Suad, Gotić Mario, Pučko Marko, Čurguz Goran.

Sudili: Slišković Luka (glavni sudac), Vukasović Marko (prvi pomoćni sudac), Ištuk Tomislav (drugi pomoćni sudac)

Ostali dvoboji kola: prvi Čehi su lakoćom svladali Travno sa 7:0, Hrašće je na gostovanju kod Omladinaca bio bolji s 3:0, Zelengaj i Kašina u debiju kola igrali su do 39. minute kada je sutkinja prekinula utakmicu zbog kiše, tuče i natopljenog terena, pa će se nova utakmica dogovoriti, i odigrati ispočetka. Gavran je ovo kolo bio slobodan.

Sljedeću subotu NK Zagreb 041 igra protiv NK Zelengaj što će ujedno za Zagrebaše biti posljednja domaća utakmica prve povijesne sezone. Šanse za treće mjesto još uvijek postoje, tako da se željno iščekuje naredni dvoboj.

Izvor: nogometplus.net