Large_34200289_1809429085788070_1939890071649910784_n

Izvještaj s utakmice NK Zagreb 041 - NK Hrašće

Izvještaj s utakmice NK Zagreb 041 - NK Hrašće - 0:0

Pretposljednje je, 20. kolo 3. ZNL, a malčice prevruća nedjelja u Dugave je izmamila 50-tak navijača i simpatizera NK Zagreba 041 na domaću ligašku utakmicu protiv NK Hrašća. S obzirom na to da su domaći izgubili teoretsku šansu da osvoje titulu naslova prvaka, utakmica ne gubi na važnosti jer sekundarni je cilj kluba automatski postao hvatanje priključka s trenutačno drugoplasiranim NK Zelengajem 1948. čime bi se ponovio prošlogodišnji uspjeh, tj. osvajanje 2. mjesta u ligi. Inače, uoči utakmice današnji protivnik Zagrebaša NK Hrašće našlo se tek na pretposljednjem, dakle 7. mjestu 3. ZNL, zbog čega je očigledno kako domaćin slovi za očitog favorita u ovom susretu. No nedostatak realizacije pokazat će se sada već kroničnim problemom NK Zagreba 041 s kojim će se nogometna struka u domaćih morati dobrano pozabaviti.

Pošto je favorit, NK Zagreb 041 bilježi prvu očigledniju šansu već u samom otvaranju utakmice kada domaći veznjak i neumorna radilica Frane Visković puca pored gola. Nakon toga gosti iz Hrašća pomalo izlaze iz obruča kojeg su oko njih postavili Zagrebaši i već od 8. minute bilježe nekoliko neugodnih ubačaja u peterac NK Zagreba 041 koje su braniči domaćih sve redom očistili. Domaćini iz zagrebačkih Dugava grade svoje napade prvenstveno preko desnog boka, a nakon jednog takvog prodora uslijedio je prvi korner i opasan šut već spomenutog Frane Viskovića koji odsjeda u obrambeni blok NK Hrašća. No najozbiljniju priliku za domaće ipak bilježimo u 13. minuti kada Zagrebaši pogađaju stativu, a dvije minute nakon toga gosti s gol crte čiste jedan neugodan udarac kojeg je u okvir gostujućeg vratara Ivana Vrbana uputio naš neumorni bek Mario Metelko. Nešto slično kao što je slučaj bio kod Viskovićeve prilike nakon kornera gosti bilježe u 17. minuti, ali ovaj put udarac biva blokiran od strane Zagrebaša. Odmah uzvraćaju i domaći, tj. kapetan NK Zagreba 041 Filip Jergović koji okušava svoj dalekometni šut, i to iz voleja. No lopta odsjeda malko iznad gola NK Hrašća. Nedjelja je, 4.6. 2018., a gradom vlada pasija vrućina - upravo zbog te činjenice sudac prekida utakmicu sredinom 1. poluvremena kako bi igračima oba tima omogućio osvježenje, a kardiolozima na KBC Dubrava nešto manje posla. No čini se kako je ta stanka bolje legla nogometašima iz Hrašća jer 10-ak minuta nakon stanke bilježimo njihovu najbolju prigodu kada jedan gostujući igrač izlazi sam pred našeg današnjeg vratara Daria Kavelja kojeg ovaj uspješno brani. Pred kraj poluvremena upućen je još jedan dalekometni projektil iz redova domaćih, ali je očigledno kako nišanskim spravama nogometaša NK Zagreba 041 danas nedostaje malo “fine tuning-a“. Sudac svira kraj poluvremena, igrači već bježe u hladovinu po vodu, a navijači po poslovične napitke od hmelja koje je spravio, kako čujem, neki druid iz nekog malog, od Rimljana nikada nepokorenog sela u Galiji.

Prva trećina drugog poluvremena nije donijela veća uzbuđenja na terenu, ali se zato bude domaći navijači koji pjesmom bodre nogometaše NK Zagreba 041 nadajući se tako da će ih gromka grla natjerati da napokon zabiju gol. Potaknuti tako fanatičnim hukom dugavske nogometne arene, domaći stvaraju svoju prvu priliku u 2. poluvremenu kada napadač NK Zagreba 041 u šesnaestercu puca glavom, ali slabo i ravno u golmana. Pjesma ne prestaje, domaći pritišću, a prilike se nižu - nešto kasnije dolazi do panike u obrambenim redovima NK Hrašća, umalo i do autogola, no lopta naposljetku odlazi tik iznad prečke. Igrala se 63. minuta. U 73. minuti se pomalo budi i NK Hrašće, upućuje jedan neugodan udarac u vrata NK Zagreba 041, ali domaći vratar Filip Pavelić (koji je na poluvremenu zamijenio danas dosta sigurnog i koncentriranog Daria Kavelja) ostaje smiren. Igra se 80. minuta susreta i Zagrebaši imaju još jednu izvrsnu priliku za vodstvo, ali danas vrlo sigurni vratar NK Hrašća Ivan Vrban ne dozvoljava promjenu na rezultatskom semaforu (kojeg na igralištu Hrelić u Dugavama i onako nema... ali bit će jednog dana, obećavamo). To ujedno biva i posljednja prilika Zagrebaša u ovoj utakmici, pa sve završava nepopularnim rezultatom od 0:0. No navijači i simpatizeri NK Zagreba 041 nisu sasvim nesretni ovim remijem jer je glavni konkurent za osvajanje drugog mjesta u 3. ZNL NK Zelengaj 1948 također remizirao u ovom kolu, na gostovanju kod NK Bubamare, i to rezultatom od 1:1. To znači da će se u posljednjem kolu, i to direktnim susretom između ova dva „brata po terenu“ odlučivati tko će odnijeti laskavu titulu vice-prvaka 3. ZNL. Dakle, sva nogometna drama je tu, datum je 9.6.2018., igralište je naravno Hrelić u Dugavama, a jedan od najzanimljivijih zagrebačkih derbija bit će poslastica za sve ljubitelje dobrog starog niželigaškog nogometa. Dođite svi da zajedno proslavimo završetak još jedne sezone NK Zagreba 041, a kao krunu svega - još jednu možebitnu titulu vice-prvaka 3. ZNL. Vidimo se u Dugavama!