Large_nogomet_2

Još jedan remi: Zagreb 041 - Omladinac 1:1

Ovaj vikend odigrano je 13. kolo posljednje 3. Zagrebačke nogometne lige.

Prije same utakmice ovaj tjedan se za ligu dogodilo nešto neobično što je donekle šokiralo sve koji je prate. Zagrebački nogometni savez je poslije velikog propusta NK Uljanika (posljednje kolo nije odigrao svoju utakmicu) očito izgubio strpljenje s posljednjeplasiranim klubom treće ZNL te ih je suspendirao.

Iako smo u zadnjih par kola izvještavali kako je Gavran došao u određene probleme, Uljanik prvi završava svoju sezonu, a možda i zauvijek napusti nogometu scenu. Uljanik je suspendiran zbog članaka 56. 61. i 63. Pravilnika o nogometnim natjecanjima HNS-a između ostalog i zbog nedolaska na dvije nogometne utakmice u sezoni. Uljanik je tako ujedno i suspendiran sljedeće dvije sezone i ne može nastupati. To bi ujedno moglo značiti i kraj ovog nogometnog kluba koji je nastao 2006. godine od strane istarskih studenata u Zagrebu. Kraj zato što je Uljanik gotovo pa najstarija momčad lige, a neki igrači nastupaju za klub još od samog pokretanja što je 10 godina aktivnog igranja. Tom klubu sada preostaje žalba pri HNS-u u nadi da će zaigrati sljedeće sezone.

Zagrebački nogometni savez je očito izgubio strpljenje s klubovima koji ne odrađuju svoje obaveze na vrijeme i vrlo je upitno kako će sljedeća sezona ove posljednje lige, a ujedno i druge i prve ZNL izgledati. Kako su neki klubovi u većim problemima, nemaju financijsku konstrukciju i imaju problema s igračkim kadrovima, mogući je scenarij otpadanje nekoliko klubova, čime bi ili došlo do spajanja druge i treće zagrebačke nogometne lige, ili bi posljednje tri nogometne lige podijelile klubove između sebe pa bi i cijelo natjecanje bilo mnogo jače i ozbiljnije. Naime, Prva ZNL ima 16 klubova, druga samo 8, a treća već sada pada na 9. Kako će se natjecanje riješiti za sljedeću sezonu saznati ćemo tek krajem sezone na već tradicionalnom plenumu ZNS-a u lipnju.

Navijački i članski Zagreb 041 je ugostio Omladinca, jednu od momčadi s dna ljestvice ove lige. Zagreb je bio izraziti favorit što je na terenu i pokazao. Gotovo cijelu utakmicu je dominirao, no tu svoju dominaciju nikako nije uspio pretvoriti u pobjedu s nekoliko golova razlike. Već u 10. minuti domaćin preko napadača Arbutine pogađa mrežu i vodi s 1:0. Poslije toga još dva puta domaći nogometaši pogađaju okvir vrata. Prilike se nižu no gostujuća mreža miruje sve do poluvremena uvelike zahvaljujući svojem vrataru. Poslije poluvremena Omladinac u prvom dijelu drugog poluvremena puno bolje stoji na terenu, no već poslije početnih 15 minuta Zagreb opet stišće i stvara prilike. Svoju dominaciju domaći nikako nisu oplodili golom koji bi riješio utakmicu i onda kako to u nogometu biva jedna slučajno odbijena lopta od domaćeg stopera dolazi do protivničkog napadača koji odbijanac koristi i zabija za 1:1 na samom kraju utakmice. Minuta 87. strijelac Gršetić. Poslije toga 041 radi još jednu veliku šansu pred golom gostiju, no odlični vratar Buhin skida i udarac i odbijanac sa samo nekoliko metara od gola. Zagreb 041 je ovom utakmicom propustio približiti se željenom trećem mjestu na kraju svoje prve sezone.

Treba napomenuti kako je ova utakmica organizirana u suradnji domaćina s platformom Operacija grad i uz pomoć imigrantskog kuharskog kolektiva Okus doma.

Igrali:

Zagreb 041; Blažević Krešimir (vratar), Anić Igor, Diagne Sadou (žuti karton), Pačak Borjan, Podrepšak Goran, Jergović Filip, Skendrović Zvonimir (kapetan), Križanić Matej, Kyaligonza Vicent, Klarić Ivan, Arbutina Ivan-Matija (gol 10'), Ilić Petar, Grosman Goran, Krpan Igor, Ćosić Mateo, Verli Matej, Išgum Ivan.

Omladinac; Buhin Josip (vratar), Pršir Nikola, Kocijan Danijel, Buhin Mateo, Mijatović Martin, Celić Matija (kapetan), Mlinac Marko, Molnar Kristijan (žuti karton), Kocijan Marko, Bubnić Luka (žuti karton), Gršetić Franjo (gol 87'), Jezerinac Matija.

Suci: Radić Hrvoje (glavni sudac), Firm Ivor (prvi pomoćni sudac), Ištuk Tomislav (drugi pomoćni sudac), Pristovnik Rudolf (delegat)

U ostalim utakmicama ovog kola u derbiju sredine tablice Mala Mlaka i Hrašće su remizirali s 0:0, drugoplasirana Kašina je lako riješila Travno s 4:1, Čehi su bez problema prošli preko nekompletnog Gavrana s visokih 9:0, a Zelengaj je bio slobodan obzirom na to da je Uljanik izbačen. Sljedeću svoju utakmicu Zagreb 041 igra konačno na gostovanju poslije tri domaće utakmice za redom i to kod Travnog, na igralištu Save Jakuševac, u nedjelju 01.05. u 17h.

Izvor: nogometplus.net