Large_gol

NK Zagreb 041 - NK Čulinec 5:0

Izvještaj s utakmice protv NK Čulinec koju smo dobili sa 5:0

Do kraja natjecateljske sezone 2016./2017. u 3. ZNL ostala su još samo tri kola. Iznimno je vruće, posljednje je srpanjsko subotnje popodne, a u Hrvatskoj i svijetu nema ništa posebno novoga: Banke nisu spremne Agrokoru davati nove kredite, sjevernokorejski čelnik Kim Jong-Un nadgleda testiranje novog sustava za protuzračnu borbu, igrači Rijeke slave svoje povijesno osvojeno prvenstvo 1. HNL (iako su u posljednjem kolu primili petardu na Maksimiru), a hrvatska predsjednica još uvijek očarano bulji u Donalda Trumpa. Međutim, u zagrebačkim Dugavama sprema se okršaj još uvijek drugoplasiranog Zagreba 041 te njihovih gostiju iz zagrebačke Dubrave, igrača sedmoplasiranog NK Čulinca. Vjerni simpatizeri domaćeg kluba ovog se puta pojavljuju u nešto manjem broju (posjećenost je tek nešto više 80 dobronamjernih duša), no i ta činjenica ide u prilog NK Zagrebu 041 koji svojom prosječnom gledanošću već odavno ruši sve rekorde 3. ZNL, pa čak i nekih viših i renomiranijih liga (u nekim segmentima i one najviše – 1. HNL). O kontinuiranoj pjesmi i koreografiji domaćih navijača više ne treba trošiti riječi – prisutna je oduvijek, šarolika i glasna. Neprekidna.

Ok, scena je postavljena. A sada protagonisti...

Za razliku od utakmice s Travnom, NK Zagreb 041 ovaj je put istrčao protiv brojčano ravnopravnog protivnika (podsjećam, u prošlom kolu protiv NK Travnog, Zagrebaši su igrali protiv tek devetorice igrača!!!) što je obećavalo klasično „tvrd“ i prilično ravnopravan ligaški susret. I krenulo je oprezno, ispitivanjem snaga s obje strane u kojem je NK Zagreb 041 imao nešto veći posjed lopte od gostiju iako bez izražajnih gol prilika. U prvih 45 minuta napadi domaćih su ipak za nijansu konkretniji i okomitiji, a nakon dvije stopostotne prilike za Zagrebaše, čini se kako gosti iz Čulinca pred kraj 1. poluvremena napokon počinju posustajati. Prvi gol za domaćine zabija Borna Hržina, u 42. minuti. Nakon probijanja rezultatske barijere, posebno u 2. poluvremenu, Zagrebaši odjednom prebacuju u 6. brzinu, osokoljeni fanatičnom pjesmom svojih navijača.

A onda... „All hell breaks loose“ za NK Čulinec.

U 56. minuti golman gostiju nespretno istrčava, a Zagrebova „topovnjača“ Borjan Pačak nalazi se izvan šesnaesterca gostiju od kuda uspijeva uputiti prekrasan, teledirigiran lob-udarac koji odsjeda u protivnički okvir za 2:0 – majstorija dostojna liga 5-ice. Ovo je ujedno 12. Borjanov gol otkada igra za NK Zagreb 041 čime je uspio izbiti na 1. mjesto najboljih strijelaca kluba u njegovoj za sada kratkotrajnoj, ali nadamo se još dugoj, dugoj povijesti. Navijači domaćih provaljuju u ekstazu, iako najbolje tek dolazi! U 63. minuti još jedna ljepotica – Ivan Matija Arbutina maestralno pogađa za 3:0. Ako su neki nogometni skeptici pomislili kako je nogometnim majstorijama došao kraj, dvije minute kasnije pojavljuje se Filip Gaćeša kao melem za sve nogometne sladokusce: dobrano s desne strane protivničke polovice on primjećuje golmana NK Čulinca Marija Patrika Hermana koji zaostaje za akcijom na vrhu svog šesnaesterca. Uz jedan kratki dribling Gaćeša izvodi još jedan zadivljujući lob-udarac koji istrčali vratar nije mogao popratiti. NK Zagreb 041 tako povisuje na 4:0, a obližnji prolaznici moraju zastati uz igralište Zelengaj i pljeskom nagraditi nogomet koji po svemu viđenom „miriše“ na 2. ZNL (ako ne i neke znatno više rangove natjecanja). Bila su tri najljepša gola ove sezone. Iako domaći navijači ne inzistiraju na „Pet komada, pet komada, to je naša nada!“, u 85. minuti pojavljuje se Krešimir Blažević Gunja bez čijeg udjela ovaj susret nije mogao završiti. Gunja zabija za potop od 5:0, što je ujedno i finalni rezultat ove utakmice.

Nakon 20.-og kola 3. ZNL NK Zagreb 041 ovom pobjedom ostaje čvrsto ukorijenjen na drugom mjestu zagrebačke sedmoligaške karavane dok NK Čulinec ostaje sedmi.

Zagrebaši u sljedećem, predzadnjem kolu igraju posljednju domaću utakmicu u sezoni 2016./2017. protiv NK Bubamare, a sve ljubitelje, simpatizere i navijače našeg kluba pozivamo da dođu na cjelodnevnu feštu gdje ćemo zajedno proslaviti još jednu uspješnu sezonu našeg NK Zagreba 041.