Large_img_20200913_164024

Pobjeda na teškom gostovanju

NK Mladost : NK Zahreb 041 - 1:2

English below

Prošlu nedjelju, 13.9., igrači te 10ak navijača zaputili su se na južnu granicu između Zagrebačke županije i Grada Zagreba. U naselju Donji Dragonožec čekao nas je susret protiv NK Mladost koja se u tom trenutku nalazila na 3. mjestu ligaške tablice i koja je imala dugogodišnje iskustvo igranja u rangu iznad nas. Sunačano i toplo nedjeljno poslijepodne privuklo je i lokalne fanove niželigaškog nogometa tako da je na tribinama te oko prostorija kluba bilo 40-50 ljudi.

Otvaranje utakmice kao i svaki put do sada ove sezone pokazalo je kako će izgledati ostatak utakmice, ofenziva domaćina te naša kombinacija između pokušaja kontre dugačkom loptom ili izgradnja napada kroz sredinu. Već u 8.minuti prva velika prilika za igrače Mladosti, iz slobodnog udarca snažan udarac koji naš golman Frane brani uz pomoć grede. Kao što to često biva u nogometu, a i pisac ovog izvještaja voli beskorisne fraze koje većina sportskih novinara koristi, promašena prilika rezultira primljenim pogotkom. Naime, naša obrana izbila je daleko naprijed loptu, za ovu prigodu naš napadač Zvone bio je usamljen među dvojicom obrambenih igrača, ali loše vraćena lopta golmanu otvorila je priliku Zvoni. Stigao je prvi do lopte, izašao pred vratara s čovjekom na leđima, ali u maniri pravog golgetera zabio loptu u desni kut te je 041 došao od prednosti.

Do kraja prvog poluvremena domaćini su pokušavali probojima s oba boka ili kroz sredinu, ali većina lopti nije prolazila našu obranu, a kada bi i prošlo nešto, domaći napadači nisu bili precizni. Na poluvrijeme se otišlo s našom prednosti, a na licima nekoliko igrača moglo se vidjeti da su jedva dočekali odmoriti. Upravo po količini trke te intenzitetu duela vidi se najveća razlika između igranja u 3. i u 2.ZNL.

Tek je počelo drugo poluvrijeme, a skoro smo udvostručili prednost. Lopta, za koju su domaćini bili uvjereni da je izašla u aut, ostala je u našem posjedu te smo iskoristili nepažnju domaće obrane i Išgum se našao na 8-10 metara od gola iskosa s lijeve strane. Solidan, ali ne previše jak udarac, prošao je uz samu desnu stativu te je rezultat ostao nepromijenjen. Kako smo mi kaznili promašaj Mladosti, tako su oni kaznili naš promašaj i to u 52.minuti utakmice. U gužvi u 16ercu (stvarnoj, ne bendu) najbolje se snašao Ganić te zabio za izjednačenje. Nastavak utakmice donio je oštru igru gdje su igrači čvrsto ulazili u svaki duel, a suci su nekim svojim odlukama izazvali negodovanje igrača obje momčadi kao i navijača.

U rastrganoj igri punoj faulova mi smo se opet krenuli discipliniranom branjenju te izlasku u kontre, dugim loptama kroz sredinu ili preko bokova, češće preko lijeve strane. Jedna od tih kontri dovela je i do iduće bitne situacije. Igrala se 61.minuta, a Išgum je u borbi s dva domaća obrambena igrača pao na 20ak metara od gola, sudac je dosudio faul, a prekid je izveo Čopa. Golman je izletio te obranio udarac, ali je odbijenoj lopti najbliži bio Zvone koji je zabio svoj drugi pogodak na utakmici za novo vodstvo. Domaćini su još silovitije krenuli po izjednačenje, a neki naši igrači više nisu imali dovoljno snage i brzine za biti jednako opasni iz kontri. Iz ovog perioda utakmice vrijedi izdvojiti i nekoliko dobrih reakcija našeg golmana, a posebno je bio opasan prekid s 20ak metara koji je išao pod samu gredu, međutim Frane je bio spreman.

Dok su naši navijači s nestrpljenjem svako malo pogledavali na sat i s nestrpljenjem iščekivali zvižduk za kraj utakmice Sablja je primio loptu na našoj polovici te u punom sprintu krenuo naprijed. Na sredini terena brutalno ga je faulirao domaći igrač za što je dobio direktan crveni karton. Iako se Sablja relativno brzo ustao, držao se za rame te je bilo jasno da ne može nastaviti, dodatno je porasla briga kada je došla informacija da ga doktorica šalje na hitnu. Po tome kako mu je stajala ruka svi smo očekivali da se radi o iščašenom ramenu, no pregled u bolnici pokazao je da mu je stradala ključna kost te ga čeka operacija. Ovim putem još jednom mu želimo sve najbolje i što brži oporavak. Sudac je ubrzo nakon toga odsvirao kraj te smo upisali nova tri boda.

Idući vikend čeka nas domaća utakmica protiv Podsuseda koji se nalazi neposredno iza nas na tablici. Mi priželjkujemo pobjedu kako bi se priključili gornjem dijelu tablice te povezali dvije dobre utakmice u nizu. U subotu nas osim utakmice seniora, prije toga čeka i utakmica naših zagića te vas sve pozivamo da se priključite festivalu nogometa na Jakuševcu.

Za 041 nastupili su: Frane Visković, Mihael Šutija, Borjan Pačak, Karlo Lepen, Ivan Išgum, Mario Metelko, Zvonimir Skendrović, Ante Milas, Denis Sabljaković, Anton Kolnrekaj, Filip Mikacinić, Staš Mlinar, Petar Ilić, Yaya Saikou Balde, Matej Kekelj te Filip Lažnjak.

Last Sunday, September 13th, dozen of fans and few more players went to the southern end of Zagreb County to play an away game at NK Mladost Dragonozec. Before the game they were third team in the league and they were playing in this upper division for years. Warm and sunny weather brought also local fans of lower-league football so in total there was about 50 people in the stands.

First 10 minutes of each of our games were always an indication of how the rest of the game will look like and this one was no different. Home team would have possession more of the time and we would like for our chances through counters or sometimes trying to bring the ball through the middle. First big chance was for home team, free kick from left side hit the crossbar although it would probably end up in goal if our goalkeeper Frane didn’t touch it with tips of his fingers. It was 11th minute when we got in the lead. Big mistake from defender who was trying to pass the ball to the goalkeeper but did it poorly, our striker (former defender) Zvone was the fastest and managed to score when faced 1 on 1 with goalkeeper.

The rest of the first half didn’t provide major opportunities for neither of the teams. We tried to create something from both left and right side but without success and home team did create some opportunities but non of the strikes were precise. We were up on halftime and you could see that some of the players couldn’t wait for a bit of a brake.

Start of the second half almost saw us doubling the lead, Isgum received the ball inside the box but it rolled over his foot and ended up going just near right post. Instead of scoring and consolidating our lead we conceded just a few minutes later. Ball crossed in the our box came to the feet of home team player who tied the game in 52nd minute. From then on both teams got more aggressive, we saw a lot of hard fouls and several yellow cards. We kept defending and trying to use the open space for counter strikes and of those resulted consequently with a goal. In 61st minute Išgum was brought down after being fouled by two defenders, Čopa launched the freekick which was temporarily deflected by goalkeeper but our Zvone was closest to the ball and scored a goal from just a few meters.

Last 30 minutes we didn’t see too many chances although it’s worth mentioning great save by our Frane who stopped another dangerous freekick. Most of the time ball was around midfield and players on both teams continued with large number of fouls which really disrupted flow of the game. In practically last minute, while fans in stands kept looking on their watch and at the referee there was horrendous foul on our player Sablja. We was in full sprint and got mowed down by opposing player who received red card for the foul. Sablja was hurt be walked out on his own, we could see him holding his arm in a weird way and we expected to hear that he had dislocated his shoulder. But after arriving in the hospital and after some tests we got word that he broke his collarbone and is due for a surgery, it was a terrible news and we wish him all the best and speedy recovery.

Referee signaled the end of the match just a minute afterwards and we got our 3 points from a really tough game. Now we turn to next weekend where there are three games waiting for us, two of those will be played by our U-8 team and one by senior, all games will be played at home. We currently sit in 9th place but since it’s been only four rounds differences between teams are rather small. Congratulations to the team and let’s go connect two wins in a row!