Large_01_naslovna

Početak pete sezone - NK Zagreb 041 : NK Devetka - 2:1

Prva utakmica u petoj natjecateljskoj sezoni Zagreba 041 donijela nam je tri boda.

Prva utakmica u petoj natjecateljskoj sezoni Zagreba 041 u klub je, sudeći prema prvim reakcijama, osim pobjede i tri boda, donijela i dozu opreznog optimizma. Prva natjecateljska sezona za novi klub u 3.ZNL, “Devetku”, počela je kao lijepi san. Utrpali su 8 komada Omladincu u prvom kolu prvenstva, a nakon toga u kupu su izbacili NK Polet iz 1.ZNL. A onda je došla subota i Zagreb 041.

Prekrasan dan podno „jakuševačkog brega“ na utakmicu je privukao 60tak gledatelja koji su vidjeli zanimljivu utakmicu. Prvo poluvrijeme je prošlo u odmjeravanju snaga dvije ekipe, bez izglednih prilika. Na trenutke je Devetka izgledala opasnije i imala nekoliko poluprilika dok bi u drugom trenutku Zagreb zaprijetio, no bez koncentracije u završnici i malo sportske sreće. Zagreb 041 je u drugom poluvremenu djelovao puno ozbiljnije, stvorio je nekoliko prilika, a onda je došlo deset najzanimljivijih minuta utakmice. Prvo je Zagrebov Filip „Fićo“ Jergović u 67.min samostalnom akcijom s ruba šesnaesterca poslao loptu u desni kut „Devetkinog“ gola za 1:0, a potom je četiri minute kasnije Mario Knežević presjekao jednu loše dodatnu loptu „Devetkine“ obrane i rutinski povisio rezultat na 2:0. Golovi su malo probudili „Devetku“ te je sljedećih nekoliko minuta trkački i pozicijom povećan pritisak na Zagrebov gol što je rezultiralo smanjenjem rezultata na 2:1, no s vremenom su zagrebaši primirili igru i doveli utakmicu do kraja. Sama utakmica je bila u sportskom duhu, bez prljavih poteza, pa ni sudac nije imao potrebe za vađenjem kartona.

U gledalištu je prevladavala dobra i pozitivna atmosfera, na novom terenu smo se osjećali kao domaćini pa se veselimo novim prilikama za dobar nogomet i druženje na Jakuševcu.

Zagreb 041: Cingulin, Gaćeša, Smriko, Knežević, Jergović, Balde Saikou Yaya, Metelko, Skendrović, Lažnjak, Kolnrekaj, Išgum, Ilić, Visković, Pačak, Mlinar, Šilić, Klarić

Devetka: Kezerić, Pelegrin, Klipa, Štefanović, Marković, Drljo, Dugan, Margić, Rušec Gitner, Ćorić, Vidmar, Janjić, Petković, Nikić, Beriša, Tolić, Micak, Barać