Large_img_20200905_170047

Solidna igra, ali grozan rezultat

Poraz na domaćem terenu 0:3

English version below

U subotu 5.9., ugostili smo u prvoj ovosezonskoj domaćoj utakmici NK Omladinac. Ekipa je to protiv koje smo do tada čak 11 puta igrali u ovih 5 godina te protiv koje je gotovo uvijek bilo neizvjesno. Sunčan i ne pretjerano vruć dan bio je dobar za igru, a privukao je i 60ak gledatelja. Za nas je nastupilo i nekoliko debitanata; Andrej Andonov, Dorian Jusup te na golu Josip Venutti. Ovim putem momcima želimo dobrodošli u naš klub te što uspješniju sezonu!

Već sami početak utakmice pokazao je kako će ekipe igrati, dok su naši igrači strpljivo gradili napad i kombinirali, Omladinac se disciplinirano branio te lansirao brze kontre. Jedna takva je rezultirala pogotkom već u 10.minuti, nakon izgubljene lopte uslijedila je polukontra gostiju, loptu je na 30ak metara od našeg gola primio Anton Gaši, sjurio se prema golu, izbacio dvojicu obrambenih igrača te s nekih 12m snažnim udarcem pogodio za vodstvo gostiju. Do kraja prvog poluvremena nije bilo prevelikih uzbuđenja. Naši obrambeni i vezni igrači su većinom imali loptu u nogama, ali se Omladinac prilično dobro branio. Od domaćih igrača tribine su nekoliko pohvala uputile Sablji (Denis Sabljaković) koji se iskazao trkom, pozicioniranjem te čvrstim duelima. Osim igrača u terenu, energičan i aktivan bio je i naš trener Krpan, neke od njegovih poruka smo i zapisali za ovaj izvještaj “Gdje vam je želja, pa daj igrajte j#!!?# **** #&?!! više. Zar ja moram ući u teren?”. Na stranu ove šale, ali stvarno je bilo lijepo vidjeti toliko energije i posvećenosti te s koliko emocije trener proživljava svaki dobar ili loš potez svojih igrača.

Drugo poluvrijeme naši su započeli silovito, u manje od 90sekundi čak tri puta su došli do protivničkog šesnesterca, a zadnji od ta tri napada donio je i dvojbenu sudačku odluku. Naime došlo je duela i pada našeg igrača, svi smo pogledali prema sucu, ali on se nije oglasio, prosvjedi i kritike su dolazili od igrača u terenu, na klupi kao i s tribina. Nije zadnja psovka ni sišla s usana, a već smo primili gol, naime obrana Omladinca je izbila loptu, igrač Omladinca našao se među našom dvojicom obrambenih te golmanom, ono što je trebala biti rutinski vraćena lopta glavom golmanu pretvorila se u slabo dodavanje, na loptu je prvi stigao Palić te prebacio lijepim lobom našeg golmana i povećao vodstvo gostiju.

Nezadovoljstvo sudačkom odlukom, loš rezultat i motivacija od strane trenera i navijača motivirali su naše da još jače pritisnu. Prijetili su Gaćeša, Benji, Knežević, Balde, Toni, ali udarci ili nisu bili precizni ili su bili obranjeni od strane gostujćeg golmana, koji vjerojatno zaslužuje epitet igrača utakmice. Kao sol na ranu u 79.minuti došao je i treći pogodak gostiju, loptu je s desne strane šesnaesterca primio Pavlović te prebacio Venuttia i povećao prednost. S tribine je izgledalo kao da je išao ubacivati, ali mu je lopta prešla noge, bilo to tako ili ne, simbolično je pokazalo stanje tijekom cijele utakmice, našu nepreciznost te vrhunsku realizaciju gostiju.

Nakon poraza i tek dva odigrana kola nalazimo se trenutno na 10.poziciji od ukupno 16 ekipa koje čine 2.ZNL. Igrači imaju malo vremena za odmor jer već u ovu srijedu, 9.9. čeka ih gostovanje kod Devetka, ne znam ima li nešto okultno ili simboličko u tome, ali svakako je zabavno primjetiti da 9.9. igramo protiv kluba koji se zove devetka. Oni su do sada upisali jednu pobjedu i jedan remi, a mi se nadamo da se manjak efikasnosti iz ovog kola neće prenijeti u iduće.

Za Zagreb 041 nastupili su: Josip Venutti, Benjamin Edgard, Mihael Šutija, Borjan Pačak, Filip Jergović, Anton Kolnrekaj, Andrej Andonov, Mario Metelko, Yaya Saikou Balde, Zvonimir Skendrović, Denis Sabljaković, Mario Knežević, Marijan Čirko, Dorian Jusup, Matej Kekelj, Filip Mikacinić te Filip Gaćeša.

English version

Last Saturday we played our first home game of season against NK Omladinac. It was a team we played a lot against these last few years, 11 times to be exact and most of those were tough matches. Sunny and warm weather brought around 60 people to the match that were hoping for a good display. We also had some debuts in our squad, this was first game for: Andrej Andonov, Dorian Jusup and our goalkeeper Josip Venutti. We would like to use this opportunity to welcome new guys to the club and wish them all the best!

First few minutes of the game were clear indication how the rest of the game might look like. We kept the ball on the ground and patiently built our offense while Omladinac built strong defensive wall and looked to rely on fastbreaks and open space. Their tactic worked already in 10th minute, after we lost the ball on their half several away players started the break. Ball was in feet of Anton Gasi who lost two defenders and scored from some 12m with a powerful strike. First half didn’t bring too much excitement, we were trying but it was hard to penetrate defensive blocs of away team. Few of our guys are definitely worth mentioning, one is Sablja (Denis Sabljakovic) who impressed the stands with speed, strength and hardiness with wich he played and the other one was coach Krpan. He was jumping, yelling, directing and motivating the players and it was a joy to watch with how much passion he lived through the game.

Secon half our players started furiously, in just 90seconds they entered Omladinac’s box three times and last of the three of crucial one. After strong duel and contact, our player went down and eyes of all the players and fans went towards the referee but he didn’t blow the whistle which resulted with onslaught of yells, booing and complaints direct towards him. But while most of the players on and off the pitch were complaining, defense managed to clear the ball. It looked like a harmless situation since we had two defenders and goalkeeper while Omladinac had one attacker. But he used his experience, it was obvious that our defender will try to pass the ball to goalkeeper with a header so the attacker, Palic, was ready and he managed to intercept the weak pass and lob our goalkeeper and double the lead.

Next 20 minutes saw numerous attempts from our players, shots from distance, from the box, headers, even once 1 on 1 with a goalkeeper but we just couldn’t score. Kudos here goes to away goalkeeper who probably deserves man of the match award for all the saves he collected. To make things worse, in 79th minute we conceded again, Pavlovic was with a ball in the right side of the box and what looked like an attempt to cross the ball gone over the foot resulted with a goal, we were down 0-3 and that was it.

After the loss we are currently on the 10th place, out of 16 teams but our next game is already this Wednesday against the NK Devetka (Devetka by the way means nine (9) which means on 9th day of the 9th month we will play against team called 9, can someone let us know is this good or bad omen? We hope it will be a good for us and that this inefficiency from last Saturday will just be a one time fluke.